before image

اخبار

1397/4/12 سه‌شنبه
چرا نباید از کیسه های پلاستیکی استفاده کنیم؟ 

سوم جولای روز جهانی اسفاده نکردن از کیسه های پلاستیکی گرامی باد
چرا نباید از کیسه های پلاستیکی استفاده کنیم؟ 
  •  کیسه های پلاستکی به چهره شهرمان آسیب می رساند، به دلیل سبک بودن با باد و آب به نقاط مختلف حرکت کرده و زیبایی شهر را کم می کنند. 
  • بیشتر کیسه های پلاستیکی از مواد غیرقابل بازیافت تولید شده اند، تولید این مواد باعث ایجاد گازهای گلخانه ای می شود و می تواند به تغییرات آب و هوایی منجر شود، این تغییرات به دلیل تولید ماده ای است که عمر آن تنها 12 دقیقه است. 
  • کیسه های پلاستیکی تولید شده از مواد نفتی، هرگز به طور کامل از بین نمی روند، تنها به قطعات کوچیکتر تبدیل می شوند و توسط حیوانات، پرنده ها و آبزیان به اشتباه مصرف و باعث آسیب های جبران ناپذیری مانند عفونت ها و حتی مرگ آنها می شوند. 
  • کیسه های پلاستیکی سلامت انسانها را به خطر می اندازند، کیسه های پلاستیکی توسط آبزیان مصرف و باعث آلوده شدن گوشت آنها می شود و سلامت انسانها با مصرف گوشت آبزیان به خطر میفتد. 
  •  هزینه تولید کیسه های پلاستیکی و هزینه پاکسازی شهر از کیسه های پلاستیکی مصرف شده بسیار بالاست. 
  •  تنها پنج درصد کیسه های پلاستیکی توسط ماشین های بازیافت قابل بازیافت هستند و مابقی در طبیعت باقی می مانند. 
  •  انرژی لازم برای یک کیلومتر حرکت خودرو ، تنها می تواند 9 کیسه پلاستیکی تولید کند.
  •  کیسه های پلاستیکی جامعه را متحمل هزینه های دیگری نیز می کند که در اکثر تحلیل های اقتصادی گنجانده نمی شود اما تاثیرات منفی زیادی به بار میاورد، مانند کاهش کیفیت زندگی، هزینه های استخراج و کاهش منابع در نسل های آینده، از دست دادن حیات وحش و بسیاری دیگر. 

تشویق افراد به استفاده از کیسه های غیرپلاستیکی که به دفعات قابل استفاده هستند و همراه داشتن آنها با خود به هنگام خرید، اقدامی همگانی ست، دریافت هزینه های بیشتر برای کیسه های پلاستیکی در هنگام خرید اقدامی بود که در برخی از کشورها صورت گرفت و موجب شد، بسیاری از افراد کیسه های غیرپلاستیکی خودشان را جایگزین کیسه های پلاستیکی کنند.
سوم جولای روز جهانی اسفاده نکردن از کیسه های پلاستیکی گرامی باد

 
امتیاز دهی
 
 

© تمامی حقوق به نفع شرکت توسعه فرآوردهای غذایی مانی محفوظ است - 1397