آلو سیاه

حامی استخوان ها
خواص آلوسیاه 
  • آلوخشک منبع بسیار خوب ویتامین کا و پتاسیم است، که هر دو به تقویت استخوانها کمک می کنند، ویتامین کا ، یکی از ویتامین های محلول در چربی ست که به انعقادخون کمک می کند و رژیم های غنی از پتاسیم نیز در کاهش خطر ابتلا به فشارخون موثرند.
  • آلوخشک همچنین حاوی ویتامین آ ست، ویتامین آ در بینایی موثر است، هر آلوخشک، می تواند 3% از نیاز روزانه ویتامین آ را تامین کند. کمبود ویتامین آ در بدن می تواند باعث مشکلاتی مانند شب کوری، خشکی چشم و آب مروارید شود.
  • آلو خشک شده همچنین منبع خوبی از آنتی اکسیدانی مانند ترکیبات فنلی است  و در کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی نیز موثر است.
  • آلو سیاه، حاوی میزان زیادی فیبر است ، اما کالری بالایی نیز دارد. یک آلو سیاه خشک کوچک حدود 23 کالری دارد. به همین خاطر میزان مصرف خود را محدود به 4-5 آلو خشک  در وعده کنید .  کالری هر وعده مصرف معادل کالری دو میوه دیگر خواهد بود. اگر رژیم غذایی کم کربوهیدارت دارید در هر بار مصرف تنها 2-3 آلو خشک مصرف نمایید. آلوخشک حاوی میزان زیادی از پکتین (فیبر محلول) است ، در واقع 60 درصد از فیبر موجود در آلوخشک فیبرمحلول (پکتین) است. تحقیقات نشان می دهد که مصرف فیبر محلول در کاهش کلسترول موثر است.
  • در مقایسه با سبزیجات، آلوخشک قند بالایی دارد، اما در مقایسه با میوه هایی مانند موز، سیب یا هندوانه ضریب گلیسمیک کمتری دارد و در نتیجه تاثیر کمتری در افزایش قندخون خواهد داشت و انتخاب خوبی برای افراد مبتلا به دیابت است. 
آلو خشک محصولی اقتصادی و انتخابی مناسب است، زیرا مدت زمان نگهداری طولانی تری دارد و به سرعت فاسد نمی شود و در تمام طول سال به راحتی قابل تهیه است. 
خوردن آلو خشک خواص بسیاری دارد، در افرادی که رژیم لاغری دارند ، بهتر است خوردن آن به اعتدال صورت گیرد. تکه های آن را می توان به سریال و یا به اسموتی ها اضافه کرد. 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر