تخمه آفتابگردان

تخمه آفتابگردان، سرشار از ویتامین ای، مس، ویتامین های گروه ب (مانند تیامین)، فیبر و آمینو اسید است. این دانه روغنی خواص بسیار زیادی دارد که به برخی از آنها اشاره می کنیم:

کمک به کاهش کلسترول:

تخمه آفتابگردان منبع خوب چربی های اشباع نشده ای است که به کاهش کلسترول بد LDL کمک می کند.

کمک به سلامت استخوان ها:

بیشتر افراد کلسیم را به عنوان عامل سلامت استخوانها می شناسند. اما کلسیم تنها یکی از مواد مغذی لازم برای سلامت استخوانهاست. مواد معدنی مانند منیزیم، فسفر و مس باعث  کانی سازی (معدنی سازی) مناسب استخوان می شوند. کانی سازی مکانیسمی است که میزان تراکم استخوان برای تحمل وزن را تضمین می کند و بدون آن، استخوان ها از لحاظ ساختاری ضعیف و مستعد شکستگی خواهند بود.

کمک به کنترل قندخون:

تحقیقات نشان داده است که رژیم غذایی غنی از انواع آجیل و دانه ها باعث کاهش میزان هیپرگلیسمی و کاهش قند خون می شود. این باعث کاهش احتمال ابتلا به سندرم متابولیک مانند دیابت یا مقاومت به انسولین می شود.
فیبر موجود در دانه های آفتابگردان باعث کاهش جذب قند خون در خون می شود، منیزیم نیز به حساسیت انسولین کمک می کند. در نتیجه این ترکیب باعث بهبود کنترل قند خون در بیشتر افراد می شود.

سم زدایی:

دانه های آفتابگردان حاوی سلنیوم هستند. سلنیوم ماده مغذی ضروری است که به حذف مواد زائد بدن کمک می کند و نقش بسیاری در فرآیندهای بیولوژیکی ایفا می کند. 

سلامت پوست و مو :

دانه های آفتابگردان سرشار از ویتامین ای است، این ویتامین در سلامت پوست، نگه داری آن، بهبود آسیب های وارده به سلول های پوست بر اثر اشعه UV و حفظ جوانی پوست و مو نقش اساسی دارد.
دانه های آفتابگردان حاوی مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیوم، پتاسیم و آهن است، این مواد معدنی به تولید سلولهای جدید خون کمک می کند و احتمالا سبب هدایت جریان خون به پوست سر و رشد موهای جدید می شود.

خواب آرام و حال خوب:

دانه های آفتابگردان حاوی منیزیوم است که از طریق افزایش سطح سروتونین در مغز به حال بهتر کمک می کند. دانه های آفتابگردان حاوی اسیدهای آمینه تریپتوفان است، این اسید امینه می تواند سبب خوابی آرام در شب شود. 

غنی از پروتئین:

دانه های آفتابگردان سرشار از پروتئین است و برای افرادی که گوشت مصرف نمی کنند، می تواند بخشی از نیاز روزانه پروتئین آنها را تامین کند.

کنترل فشار خون:

کلسیم ، پتاسیم و منیزیوم موجود در دانه های آفتابگردان به کنترل فشار خون کمک می کند.
با وجود خواص بسیار تمام مغزها و دانه های روغنی، در مصرف آنها نیز  بایستی مانند سایر موادغذایی اعتدال را رعایت کنیم، زیرا میزان کالری بیشتر از نیاز روزانه هر فرد می تواند باعث افزایش وزن و چاقی شود. 

به سایت جدید مانی خوش اومدی

اگه چند دقیقه وقت بذاری و یک گشتی تو سایت جدید ما بزنی، هم با برند و محصولات جدید ما به خوبی آشنا میشی و هم می‌تونی یه کد تخفیف خرید محصولات ما رو از دیجی کالا پیدا کنی...

پس خوب بگرد...

پیداش کردی

آفرین! این کد تخفیف خرید محصولات مانی رو یادگاری از این گشت‌و‌گذار در سایت جدید ما داشته باش. باز هم به ما سر بزن