تخمه کدو

گیاهانی که به طور مستقیم از خاک می رویند، معمولا منبع خوب مواد معدنی هستند، تخمه کدو هم از این امر مستثنی نیست، تخمه کدو سرشار از فسفر، منیزیوم، منگنز، مس، زینک و آهن است و از طرف سازمان جهانی سلامت،  مصرف آن به عنوان منبع خوب زینک پیشنهاد شده است.  منیزیم ماده ای ضروری برای تشکیل استخوان ها است و تراکم استخوان با مصرف میزان متناسب منیزیوم در ارتباط است و مصرف آن باعث کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان می شود.

اکثر نتایج مثبت تخمه کدو در پیشگیری یا درمان دیابت ناشی از تحقیقات انجام شده بر روی حیوانات است، آزمایشات اخیر انجام شده در حیوانان آزمایشگاهی مبتلا به دیابت نشان می دهد، مصرف تخمه آفتابگردان و روغن آن باعث تنظیم بهتر انسولین و جلوگیری از تاثیرات بد دیابت در عملکرد کلیه می شود.

تخمه کدو حاوی چربی های سالم، آنتی اکسیدان و فیبر است و می تواند در سلامت قلب و کبد موثر باشد. به خصوص در صورتی که همراه تخمه کتان مصرف شود. تحقیقات انجام شده در حیوانات نشان می دهد مصرف روغن تخمه کدو تاثیرات مثبتی در کاهش فشارخون و کلسترول دارد.

تخمه کدو یک منبع غنی از تریپتوفان است، یک اسید آمینه که در بدن به سروتونین و سپس ملاتونین تبدیل می شود، “هورمون خواب”. خوردن تخمه کدو چند ساعت قبل از خواب به همراه کربوهیدرات مانند یک تکه میوه ممکن است تريپتوفان مورد نیاز برای تولید ملاتونین و سروتونین را به بدن شما برساند تا بتوانید خواب آرامی را در شب تجربه کنید.

بهتر است زمان رست کردن تخمه کدو بیشتر از 15 یا 20 دقیقه نباشد. نتایج بررسی های اخیر در مورد زمان رست کردن تخمه کدو نشان می دهد، در صورتی که زمان رست کردن بیش از 20 دقیقه  باشد، تغییرات ناخواسته ای در ساختار چربی های آن صورت می گیرد. 

شما به راحتی می توانید تخمه کدو را به برنامه غذایی خود اضافه کنید، تخمه کدو میان وعده ای محبوب در بسیاری از کشورهاست که میتواند بصورت خام یا رست شده، شور یا بدون نمک مصرف شود، به جز مصرف آن به تنهایی، می توانید آن را به ماست یونانی و میوه و یا سالاد اضافه کنید، و یاهنگام پخت برخی نان ها یا شیرینی ها روی خمیر بپاشید.

به سایت جدید مانی خوش اومدی

اگه چند دقیقه وقت بذاری و یک گشتی تو سایت جدید ما بزنی، هم با برند و محصولات جدید ما به خوبی آشنا میشی و هم می‌تونی یه کد تخفیف خرید محصولات ما رو از دیجی کالا پیدا کنی...

پس خوب بگرد...

پیداش کردی

آفرین! این کد تخفیف خرید محصولات مانی رو یادگاری از این گشت‌و‌گذار در سایت جدید ما داشته باش. باز هم به ما سر بزن