فندق

خواص فندق:

•    فندق منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی مانند ویتامین ای، منگنز و مس است. علاوه بر این حاوی اسیدهای چربی مانند امگا 3 و امگا 6 است.
•    فندق حاوی مقادیر قابل توجهی آنتی اکسیدان است، سرشار از ترکیبات فنولی ست که از بدن محافظت می کند. بهتر است فندق بصورت کامل و رست نشده مصرف شود تا بیشترین میزان آنتی اکسیدان آن دریافت شود.
•    آنتی اکسیدان و اسیدهای چرب موجود در فندق باعث افزایش قدرت آنتی اکسیدان در بدن و کاهش سطح کلسترول خون می شود. مطالعه انجام شده در میان 21 فرد مبتلا به کلسترول نشان می دهد، کلسترول، تری گلیسیرید و LDL افرادی که 18-20 % کالری روزانه خود را از طریق مصرف فندق بدست آوردند، در مدت یکماه کاهش یافت. علاوه بر این، به نظر می رسد  وجود اسیدهای چرب، فیبر ، آنتی اکسیدان ها، پتاسیم و منیزیم در فندق به تنظیم فشار خون کمک  می کند.
•    کاهش خطر ابتلا به سرطان: میزان بالای ترکیبات آنتی اکسیدانی ، ویتامین هایی مانند ویتامین ای و مواد معدنی مانند منگنز موجود در فندق، به آن خواص ضد سرطانی می دهد و احتمالا باعث کاهش خطر ابتلا به برخی سرطان ها می شود.  در مقایسه با سایر مغزها مانند پسته و گردو، فندق حاوی بیشترین میزان آنتی آکسیدان پروانتوسیانیدین است.
•    فندق به دلیل وجود اسیدهای چرب، به کاهش میزان تورم و التهاب کمک می کند. مطالعات نشان می دهد، مصرف 40 گرم فندق توسط افراد سالم، به کاهش التهاب منجر می شود، با وجود این بسیاری از مطالعات بیان می کند، مصرف فندق به تنهایی برای این منظور کافی نیست و بایستی در کنار آن ، رژیم کنترل کالری رعایت شود.
•    فندق به سادگی می تواند به عنوان یک اسنک سالم و یا ترکیبات  برخی غذاها مصرف شود. فندق بصورت خام، رست شده، بصورت کامل و یا پودر قابل استفاده است. و نیز همراه با شکلات و یا ادویه های مانند دارچین نیز کاربرد دارد.

خلاصه:

مصرف فندق به کاهش چربی خون، تنظیم فشارخون، کاهش تورم و بهبود قندخون کمک می کند. 
فندق نیز مانند سایر مغزها ممکن است برای برخی افراد ایجاد حساسیت غذایی کند.
روی هم رفته، فندق دانه یکی از مغزهای غنی است و می تواند به رژیم غذایی اضافه شود.
برای مطالعه بیشتر در این زمینه می توانید به سایت healthline مراجعه کنید.

به سایت جدید مانی خوش اومدی

اگه چند دقیقه وقت بذاری و یک گشتی تو سایت جدید ما بزنی، هم با برند و محصولات جدید ما به خوبی آشنا میشی و هم می‌تونی یه کد تخفیف خرید محصولات ما رو از دیجی کالا پیدا کنی...

پس خوب بگرد...

پیداش کردی

آفرین! این کد تخفیف خرید محصولات مانی رو یادگاری از این گشت‌و‌گذار در سایت جدید ما داشته باش. باز هم به ما سر بزن